Почетна / Вести насловна страна / Спортисти ФОН-а победници у Валенсији

Спортисти ФОН-а победници у Валенсији

Студенти Факултета организационих наука Универзитета у Београду су генерални победници међународног турнира EuroValencia 2017, који је одржан од 21. до 23. априла у Шпанији. Турнир је окупио преко 800 учесника са 27 различитих универзитета и бизнис школа из Италије, Шпаније, Шведске, Енглеске, Аргентине и др.

Након неизвесних борби током мечева, екипе ФОН-а успеле су и ове године да освоје највећи број медаља што им је обезбедило највећи пехар – пехар генералног победника турнира. Ове године пут Шпаније кренуло је укупно осам екипа, а освојили су 5 медаља. Златне медаље освојили су кошаркашка екипа и футсалери, сребро је припало одбојкашицама и рукометашима, док је бронза отишла у руке чирлидинг екипе. Појединачни такмичари ФОН-а, пливач и стонитенисерка окитили су се најсјајнијим одличијима – златним медаљама.

Поред такмичарког дела, студенти су имали слободног времена да обиђу многе знаменитости у Валенсији.