Почетна / Студенти / Актуелности / Стипендије за обављање праксе у Немачкој

Стипендије за обављање праксе у Немачкој

Фондација Зоран Ђинђић отворила је позив за стипендирање у оквиру програма праксе Немачке привреде. Позив је намењен студентима основних академских студија (уписани најмање у 5. семестар приликом пријављивања), мастер студентима, дипломцима који су дипломирали након 01.01.2022. и студентима на докторским студијама.

Пракса се нуди у области економије, пословне администрације, инжењеринга, рачунарства, комерцијалног права, новинарства, пољопривреде, биологије и хемије. За пријаву је потребно одлично познавање енглеског и/или немачког језика. Стручна пракса траје од три до шест месеци.

Позив је отворен до 16. новембра 2022. године. Више о програму пракси и процедури пријављивања можете сазнати на следећем линку: www.stipendienprogramm.org.