Почетна / Вести насловна страна / Студенти ФОН-а убедљиво освојили прво место на турниру “EuroValencia 2015”

Студенти ФОН-а убедљиво освојили прво место на турниру “EuroValencia 2015”

На међународном универзитетском спортском турниру „EuroValencia 2015“ одржаном од 16. до 19. априла 2015. године у Шпанији, учествовало је преко 700 студената из 14 земаља, а студенти ФОН-а су освојили прво место у генералном пласману.

Након неизвесних борби у финалним мечевима, све екипе ФОН-а успеле су да се изборе за златну медаљу. Футсал екипа је однела победу над екипом American University of Beirut (AUB) са резултатом 2:1, мушка кошаркашка екипа је у егал утакмици успела да победи екипу Универзитета у Пули резултатом 44:42, док су наши одбојкаши славили победу над Università Biccoca из Милана од 2:1. Чирлидинг екипа је такође била боља од студената са Università Biccoca.

Велики успех остварили су и Софија Крнета, Марија Јоксимовић, Милош Тимотић и Стеван Лазаревић који су се такмичили у пливању и освојили укупно 17 медаља, 14 златних и 3 сребрне, као и студент Дарко Сеферин који је освојио златну медаљу у тенису.

Честитамо студентима!