Почетна / Студенти / Актуелности / Програм стипендија немачке привреде др Зоран Ђинђић

Програм стипендија немачке привреде др Зоран Ђинђић

Фондација др Зоран Ђинђић у сарадњи са Одбором немачке привреде за источну Европу  и немачким Министарством за економску сарадњу и развој, тринаесту годину за редом расписује конкурс за Програм стипендија немачке привреде др Зоран Ђинђић.

Конкурс је намењен студентима основних и мастер студија и дипломцима са првим радним искуством. Програм стипендира боравак до тридесет изабраних стипендиста из Србије на пракси у најпознатијим немачким предузећима, као што су Bosch, Allianz i Commerzbank. Пракса почиње у јуну 2016. и траје неколико месеци.

Боравак у Немачкој омогућава стипендистима да се упознају са организацијом, пословним процесима и функционисањем великих и успешних немачких компанија, како би касније то знање и искуство пренели кроз своје будуће радно ангажовање и у Србију.

Онлине пријава траје од 1. октобра до 15. новембра 2015. године.

Детаљније информације о програму и пријави могу се наћи на веб адреси: https://www.djindjicstipendienprogramm.de/.