Почетна / Студије / Мастер студије / Вести / Вести мастер студије / Конкурс за стипендије Фондације Студеница

Конкурс за стипендије Фондације Студеница

Фондација Студеница расписује конкурс за доделу 30 стипендија српским студентима за академску 2020/2021. годину.

Биће одобрено 25 стипендија студентима који 2020. године уписују завршне године студија и мастер студије, и 5 стипендија за студенте који ове године уписују прву годину студија на факултетима на територији Републике Србије.

Конкурс је отворен од 1.септембра до 1. октобра октобра 2020. године. Одлука о добитницима стипендије биће донета до краја октобра 2020.

Право да се пријаве на конкурс имају студенти државних факултета на територији Републике Србије који нису у радном односу.

Ове године биће додељено тридесет стипендија за студије у Србији. Додатних десет стипендија биће додељено српским студентима у Босни и Херцеговини, односно Републици Српској, Хрватској и Црној Гори. За ове студенте биће расписан посебан конкурс.

Све информације у вези са конкурсом можете наћи на сајту: http://sr.studenica.org/vest-o-stipendijama.html