Почетна / Студенти / Актуелности / Такмичење у писању есеја

Такмичење у писању есеја

Јапанска Фондација Goi Peace (The Goi Peace Foundation) организује традиционално такмичење младих у писању есеја чија је тема ове године: „Шта је живот?“. Такмичење је активност која се одвија у оквиру Унеско програма Образовање за одрживи развој (ESD for 2030), а подржавају га Национална комисија Јапана за Унеско, Министарство образовања, културе, спортаa, науке и технологије, Савез приватних виших школа Јапана, Управа за образовање метрополе Токија, медијски јавни сервис NHK и медијска организација Никеи.

Право учешћа имају кандидати у две старосне категорије: деца до 14 година и млади од 15 до 25 година. Крајњи рок за слање радова је 15. јун 2021. године. Информације о такмићењу су доступне на интернет презентацији фондације: www.goipeace.or.jp, на којој ће бити објављени резултати такмичења 31. октобра 2021. године. Прва три награђена такмичара биће позвани да учествују на виртуелном сусрету добитника, а повеље, поклони и награде, биће послати у децембру ове године.