Почетна / Вести докторске студије / Еразмус стипендије за стручну праксу у иностранству

Еразмус стипендије за стручну праксу у иностранству

Универзитет у Београду је отворио позив за пријављивање за реализацију индивидуалне мобилности у оквиру Кључне акције 103 Еразмус+ програма мобилности студената за одлазак на стручну праксу – student mobility for traineeships.

У оквиру Кључне акције 103 (мобилност у земљама ЕУ и Исланду, Лихтенштајну, Норвешкој, Северној Македонији и Турској) студенти могу да конкуришу за реализацију мобилности у оквиру програма стручне праксе на партнерским институцијама у иностранству или другим организацијама, како је прецизирано у отвореном позиву на платформи MobiON.

Важне информације:

• Мобилност најраније може почети 15. јануара 2023. године (узимајући у обзир вађење одговарајуће визе).
  • Мобилност може најкраће трајати 2 месеца, а најдуже у оквиру овог позива, до 31. октобра 2023. године.
  • Могу се пријавити студенти свих нивоа студија (основне, мастер, докторске).
  • Студент може да заврши студије током трајања праксе, али мора да буде у статусу студента у моменту аплицирања.
  • Стипендија износи од 570€ до 620€ месечно и користи се за смештај и храну.
  • Студенти слабијег социо-економског статуса могу аплицирати за додатних 100€ помоћи месечно.
  • Трошкови превоза, визе и осигурања нису покривени.
  • Пракса се може обавити на неком од универзитета земаља чланица ЕУ и Исланду, Лихтенштајну, Норвешкој, Северној Македонији и Турској; у јавном или приватном предузећу; јавном телу на локалном, регионалном или националном нивоу; истраживачком институту; школи/институту/образовном центру (на било ком нивоу, од предшколског до вишег средњег образовања, укључујући стручно образовање и образовање одраслих).
  • Студент сам мора да нађе организацију у којој ће да обавља праксу која мора да му обезбеди Позивно писмо (према датом формулару на сајту МОБИОН).

Рок за подношење пријава истиче 18. децембра 2022. године у 23:59 часова. Пријаве се подносе преко платформе МОБИОН, а списак неопходне документације можете погледати на следећем линку.