Почетна / Студенти / Актуелности / BAYHOST стипендије за учење немачког језика за 2023. годину

BAYHOST стипендије за учење немачког језика за 2023. годину

Слободна Држава Баварска је расписала конкурс за стипендирање курсева немачког језика који ће се реализовати у 2023. години. Стипендије за курсеве у Баварској укључују школарину, смештај и исхрану.

Студенти и млади академци свих дисциплина са средњим знањем немачког језика (најмање Б1 ниво) из Албаније, Босне и Херцеговине, Хрватске, Косова, Црне Горе, Северне Македоније, Србије, Словеније и Украјине могу да се пријаве за BAYHOST стипендије за летње курсеве. У тренутку пријаве студенти треба да имају завршена најмање два цела семестра на високошколским студијама и да приложе транскрипт положених испита. Кандидати морају имати држављанство једне од квалификованих земаља.

Документа за пријаву се достављају BAYHOST-у искључиво електронски најкасније до 21. марта 2023. године. Додатне информације у вези са летњим курсевима и процесом пријаве доступне су на веб страници BAYHOST-а и на BAYHOST фејсбук профилу.