OpenIT v8.0 има за циљ да студентима пружи бесплатне едукације на тему „Важност технолошког предузетништва за развој нашег друштва“ и да их припреми за одлазак на стручну праксу у иностранству. Идеја пројекта је да повеже водеће компаније из области информационих технологија са студентима, будућим лидерима у овој области.
Конференцијски део пројекта ће се реализовати 16. и 17. октобра где ће око 150 студената имати прилику да се кроз интерактивне радионице, предавања и панел дискусије упознају са светом предузетништва. Учесници ће се, такође, упознати са примерима успешних стартапа, представницима стартап заједнице, инвеститорима и домаћим компанијама. Циљ конференције је да студенти науче како своје теоријско знање могу применити у пракси.
Други део пројекта представља ‘’Мини Стартап школа’’ коју чине менторске радионице. Учесници ће заједно са менторима, представницима компанија и стартап заједница, радити на развијању своје предузетничке идеје, упознати се са конкретним алатима и начином управљања у данашњем пословању. ‘’Мини Стартап школа’’ завршиће се догађајем на којем ће тимови представљати своје идеје жирију, састављеном од представника стартап заједнице и инвеститора. Пријаве за учешћена пројекту су отворене до 13. октобра. Сви заинтересовани студенти могу послати пријаве на http://aiesec.org.rs/projekti/open-it/.
Поред свега, студенти ће на самом пројекту добити детаљне информације о Global Talent програму на коме ће моћи да примене своје теоријско знање. Global Talent je интернационални програм стручних пракси, намењен младим људима који желе да стекну професионално искуство у интернационалном окружењу у областима маркетинга, IT-a i едукације.
AIESEC је глобална мрежа студената која развија лидерски потенцијал младих и позитивно утиче на друштво. Присуством у 124 земље, AIESEC представља највећу организацију вођену од стране студената. Својим програмима интернационалних пракси и организацијом едукативних и друштвено одговорних пројеката, AIESEC пружа младима јединствену могућност за лични и професионални развој.