Почетна / Вести насловна страна / Студенти ФОН-а трећи на светском такмичењу у решавању студија случаја у Бризбејну

Студенти Case Study Club ФОН-а: Лука Важић, Катарина Мирковић, Маша Сретеновић и Ивана Илић под менторством проф. др Весне Дамњановић освојили су треће место на светском такмичењу у решавању студије случаја Australian Undergraduate Business Case Competition 2014 у Бризбејну. Светско такмичење у Аустралији се одржало први пут у периоду од 30. новембра до 6. децембра 2014. године, а домаћин је био Queensland Business School у оквиру универзитета Queensland University of Technology.

Било је укупно 16 најбољих универзитета из целог света. Студенти су решавали три студије случаја и свакога дана имали су још три школе у жребу које су се мењале. Прву студију случаја Royal Flying Doctors Service rešavali су шест сати. Задатак прве студије случаја био је да се осмисли маркетинг стратегија ка потенцијалним донаторима и предложи стратегија финансирања за будући период. После презентације прве студије случаја били су други у групи од 4 школе. Победили су Thammasat Univerzitet са Тајланда и University of Southern California из Калифоније. Други дан су решавали студију случаја Lookbooker новоосноване дигиталне компаније за посредовање у резервацијама козметичких услуга основане у Сингапуру. Задатак студије случаја односио се на развој будуће пословне стратегије компаније према салонима и крајњим купцима на online тржишту. Студенти су презентовали 5 минута решење у виду технике elevator pitch и имали 15 минута за питања жирија да аргументују своје препоруке. Били су први у својој групи и победили: University of British Columbia из Канаде, University of Florida из Сједињених Америчких Држава као и Aston University из Велике Британије. Трећи дан решавали су студију случаја за Аустралијску пошту (Australia Post) за 12 сати. Задатак је био да се осмисли одрживи пословни модел до 2030. године за поштанске услуге. Студенти ФОН-а победили су University of Melbourne, Queensland University of Technology i Hong Kong University of Science and Technology у прелименарној рунди да би се пласирали у финале. На основу резултата три рунде такмичења сумирано студенти ФОН-а били су први на листи од укупно 16 престижних пословних школа из целог света пре финала. У финалу су поново презентовали своје решење и били су трећи на свету. Бољи од њих били су University of Florida која је освојио прво место и National University of Signapore који је освојио друго место, док је ФОН победио домаћи тим University of New South Wales iz Sidneja. Студенти ФОН-а су похваљени за снажну презентацију, енергију, тимски рад као и за стратешки приступ у разумевању тржишта Аустралије. Захваљујемо се проф. др Милану Мартићу, декану ФОН-а, на подршци и менторима који су помогли у припремама: Ани Ивановић, Еми Нешковић, Милошу Милосављевићу, Ани Чејовић, Кристини Петрић и Владимиру Ловрићу. Поред тога захаваљујемо се гостујућим предавачима и свима онима који су помогли да студенти Case Study Club ФОН-а дођу до престижног трофеја! Додатне информације можете видети на www.aubcc.com .