Почетна / Вести насловна страна / Project Management Championship Serbia 2015

Project Management Championship Serbia 2015

Светска организација за управљање пројектима – IPMA организује пројекат под називом Project Management Championship, који ће се у Србији реализовати први пут у марту 2015. године на Факултету организационих наука. Project Management Championship је прво студентско национално такмичење у управљању пројектима и базира се на компетенцијама у управљању пројектима.

Састоји се од два одвојена дела – квалификационе рунде и финала. Квалификациона рунда ће бити одржана 1. марта у просторијама Факултета Организационих наука, и подразумева тест са 100 питања који тим студената решава на рачунару. Првопласираних 6 тимова на основу резултата wеб теста добијају могућност да се такмиче у финалу. Финале ће бити организовано 7. марта и реализује се кроз решавање пословног проблема у форми пројектног плана.

Победник првог студентског националног такмичења добиће могућност да представља Србију на првом Светском такмичењу за управљање пројектима у Виљнусу. Такође, победничком тиму биће омогућене припреме за такмичење. Пријава за учешће на такмичењу ће трајати од 15. јануара до 15. фебруара 2015. Све информације о самом такмичењу, као и начину пријаве можете видети на званичној страници пројекта http://pmchampionships.com/countries/serbia/.