Почетна / Студенти / Актуелности / INFO DAY – ИНФОрмиши се на време

INFO DAY – ИНФОрмиши се на време

На Факултету организационих наука, 1. априла 2015. године, у амфитеатру Б103, са почетком од 10 часова, по први пут, одржаће се пројекат Info Day, у организацији Студентског парламента ФОН-а. Пројекат има за циљ да студенте прве године припреми за будуће школовање, упозна са радом и организацијом Факултета, групама и предметима у оквиру ФОН-а, као и студијским програмима.

Због велике заинтересованости, пријаве за Info Day се отварају у петак, 27. марта, у поноћ и трајаће до уторка, 31. марта, до поноћи. Заузмите своје место на време!

Циљ пројекта је да се студентима прве године пруже смернице, инструкције и препоруке како би сутра, као садашњи и бивши студенти ФОН-а, оставили праву слику о себи и Факултету. Неке од тема о којима ће бити речи на пројекту тичу се: избора студијске групе на студијском програму Менаџмент и организација, звања која се стичу по завршетку сваког студијског програма, могућностима запошљавања у великом броју различитих стручних профила, начина рада, актуелних дешавања, тема које се обрађују у оквиру сваке од студијских група, преласка са једног на други студијски програм и друго.

Пројекат се састоји из два дела:

Први део обухвата представљање све три студијске групе Менаџмента и студијског програма Информациони системи и технологије, на Факултету организационих наука.

Предавања, интерактивног типа, одржаће представници ових студијских група, односно програма, наставници и сарадници нашег Факултета, и то:

• Представници студијског програма Информациони системи и технологије,
  • Представници студијске групе Менаџмент квалитета и стандардизација
  • Представници студијске групе Операциони менаџмент,
  • Представници студијске групе Менаџмент.

Други део пројекта представља тзв. Округли сто. Бруцоши ће имати прилике да, за одређено време, приђу представницима сваке од студијских група/програма, поразговарају са њима, питају шта их занима и добију одговоре на многобројна питања. На овај начин, студенти прве године ће знати шта их очекује у будућности, уколико се определе за одређену студијску групу, односно програм.

Студентски парламент Факултета је орган преко којег студенти остварују своја права и штите своје интересе на Факултету. Неке од активности Студентског парламента ФОН-а, у досадашњем раду, биле су: брига о студентском стандарду и побољшању услова студирања, координација рада студентских организација, координација пројеката студентских организација, праћење и предлагање решења за реформу наставе на основним академским студијама, избор представника у органе Факултета, организовање апсолвентских вечери, екскурзија, студентских дружења, као и многе друге.

За више информација о пројекту, као и начину пријављивања, пратите званичну Facebook страницу Студентског парламента или сајт www.parlament.fon.bg.ac.rs.