Почетна / Вести насловна страна / Project Management Championship Serbia 2015

Project Management Championship Serbia 2015

Студенти Факултета организационих наука, Милица Ђоковић, Михаило Ђурђевић, Иван Девеџић и Никола Шурлан, освојили су прво место у финалу националног такмичења „Project Management Championship“, организованог од стране IPMA Young Crew Serbia.

Такмичење је организовано на Факултету организационих наука и састојало се из два дела. У квалификационој рунди, учествовало је 14 тимова, са Факултета организационих наука из Београда, Економског факултета из Београда, Факултета техничких наука из Новог Сада и Високе пословне школе из Ваљева. Квалификације су одржане 1. марта 2015. године и подразумевале су „online“ тест од 100 питања за тачно 100 минута. У финалу, организованом 7. Марта 2015. године, шест првопласираних тимова такмичило се у решавању пословног проблема у форми пројектног плана. Стратегије и презентације финалиста оцењивали су представници компанија „Еnergoprojekt“ и „Тelenor“ и представник организације „IPMA – Training and Education Board„.

pobednicki tim

Победнички тим представљаће Србију на првом светском такмичењу у управљању пројектима у Виљнусу, Литванији од 23. и 24. априла 2015.