Почетна / Студенти / Актуелности / Позив младима за учешће у пројекту ТАКЕ ОVER

Позив младима за учешће у пројекту ТАКЕ ОVER

Коларчева задужбина учествује као партнер у програму Креативна Европа 2014 – 2020. године пројектом ТАКЕ ОVER – развој публике. Програм се спроводи у оквиру пројекта са партнерским организацијама из Пољске – Chorea Theatre (chorea.com.pl), Грчке – Bios (bios.gr), Италије (teatrodellalimonaia.it) и Велике Британије – British Council (britishcouncil.org), као наосиоцем пројекта. Задужбина Илије М. Коларца позива младе између 18 и 28 година да учествују у пројекту ТАКЕ ОVER – развој публике, који ће бити реализован од маја 2015. до септембра 2017. године.Основни циљ је стварање нове публике Коларца кроз развој постојећих програмских садржаја и креирање нових програма. Централна тема TAKE OVER пројекта на Коларцу јесте уметничка музика.

Предност при пријављивању имају уметници, студенти и млади професионалци који су спремни на изазове, тимски рад, путовања, организацију и продукцију нових програма на Коларцу. Такође, овај позив је отворен за све друге појединце који желе да се укључе у програм.

Коларчева задужбина је установа културе од националног значаја, која афирмише трајне вредности културе и уметности кроз програме промоције класичне музике, свих области науке и визуелних уметности, пре свега. Подржавамо спремност на промену како себе, тако и своје околине, одговорност, креативност, жељу за знањем и новим искуствима, тимски дух и рад, солидарност, храброст, поштовање вредности институције. Наш заједнички резултат представићемо на фестивалу TAKE OVER Коларац, у септембру 2016. године.

Пријављивање траје до 01. маја 2015. године на мејл takeover@kolarac.rs, а одлука о ужем избору кандидата биће објављена најкасније до 10. маја 2015. године.

Take_over_Kolarac_razvoj_publike