Почетна / Вести насловна страна / Одржан је други по реду OPEN NIGHT “У сусрет доброј управи“

Одржан је други по реду OPEN NIGHT “У сусрет доброј управи“

У уторак, 13. октобра 2015. године, на Факултету организационих наука одржан је OPEN NIGHT 2015: У сусрет доброј управи. У оквиру догађаја потписан је споразум о сарадњи између Министарства за државну управу и локалну самоуправу и Факултета организационих наука, одржан je панел на тему Задовољство грађана и привреде управним услугама и промовисанa jе сарадња Универзитета у Љубљани и Универзитета у Београду и међународне мастер студије Менаџмент у управи.

OPEN NIGHT 2015 отворили су проф. др Милија Сукновић, декан Факултета организационих наука, др Кори Удовички, потпредседница Владе Републике Србије и министарка државне управе и локалне самоуправе, проф. др Владимир Бумбаширевић, ректор Универзитета у Београду, гђа Матеја Норчић Штамцар, отправница послова Амбасаде Републике Словеније у Србији, проф. др Јанез Старе, декан Факултета за управу из Љубљане, проф. др Примож Певцин, продекан за наставу и руководилац студија Менаџмент у управи на Факултету за управу и проф. др Мирјана Дракулић, руководилац студија Менаџмент у управи на Факултету организационих наука.

DSC_0734 (2)

На овогодишњем Open Night-u је поред промоције успешне сарадње са Факултетом за управу из Словеније и заједничких мастер студија Менаџмент у управи, озваничена и сарадња са Министарством  државне управе и локалне самоуправе. Студенти ФОН-а развијали су електронске услуге Града Београда и бројне апликације за државне органе и јединице локалне самоуправе, учествовали су и у организацији Олимпијаде е Управе – такмичењу локалних самоуправа у генерисању електронских сервиса“ – изјавио је декан ФОН-а, проф. др Милија Сукновић.

DSC_0777 (2)Потпредседница Владе др Кори Удовички је нагласила значај потписивања споразума о сарадњи са Факултетом организационих наука, не само за јавни сектор, већ и за академску заједницу, која ће, по њеним речима, имати бољи увид у рад јавне управе и локалне самоуправе. Будући дипломци ФОН-а, било да се запошљавају у јавном или приватном сектору, могу да допринесу осавремењивању система који се тичу свакога од нас. Потпредседница је додала да за развој модерних решења државна управа сама тренутно нема капацитета –Због тога је значајна сарадња државне администрације са академским сектором. Факултет организационих наука је већ годинама партнер на бројним пројектима Дирекције за електронску управу која је у саставу Министарства државне управе и локалне самоуправе, Министарства унутрашњих послова, Министарства трговине, туризма и телекомуникација и бројним другим институцијама„.

Потпредседница Владе др Кори Удовички најавила је реализацију пројекта „Бебо, добродошла на свет“ којим ће се омогућити упис детета на једном месту (у породилишту) у Матичну књигу рођених, пријава пребивалишта и здравственог осигурања, као и остваривање права родитеља на накнаде. Тиме ће се укинути одлазак родитеља на бројне шалтере различитих институција.

DSC_0882

Одржан је и панел на тему „Повећање задовољства грађана и привреде управним услугама“ на коме су учествовали: Татјана Татић, саветница потпредседнице Владе Републике Србије и министарке државне управе и локалне самоуправе; проф. др Јанез Старе, декан Факултета за управу Универзитета у Љубљани; Данијела Фишаков, председница Словеначког пословног клуба; Јелена Булатовић, извршни директор Српске асоцијације менаџера; Горица Петровић, начелница градске управе Горњи Милановац, Божидар Вучковић, члан градског већа града Лесковца; Здравко Шпес, директор Елитон БГ д.о.о. и проф. др Грегор Вирант, саветник UNDP, руководилац тима за реформу јавне управе – Delivery unit-a.

DSC_0908

DSC_0957 (2)