Почетна / Студенти / Актуелности / Конкурс за стипендије у оквиру EUROWEB+ програма

Конкурс за стипендије у оквиру EUROWEB+ програма

Отворен је конкурс за стипендије у оквиру EUROWEB+ програма, једне од мрежа за размену Еразмус Мундус програма. Конкурси траје до 29. фебруара 2016. године, а намењен је студентима, као и наставном и административном особљу високошколских институција.

Студенти на партнерским институцијама из Србије које учествују у овој мрежи (универзитети у Београду, Нишу и Новом Саду) могу се пријавити за размену студената на свим нивоима студија, а запослени на овим инситуцијама могу се пријавити за периоде мобилности. Уз то, у оквиру циљне групе 2, ови студенти, као и сви остали студенти који су завршили или завшавају основне студије на било којој другој акредитованој високошколској институцији у Србији, могу се пријавити за целокупне мастер студије.

Кроз овај конкурсни рок, највише ће стипендија бити доступно за размену студената на основним студијама.

EUROWEB+ је мрежа размене која је првенствено фокусирана на сарадњу у области науке и високе технологије, са посебним нагласком на тематским областима као што су иновација, рачунарство и електротехника, финансијски инжењеринг и наука у животној средини. Академску понуду на свакој од институција-партнера у мрежи погледајте на сајту EUROWEB+ мреже: http://www.mrtc.mdh.se/eurowebplus/. Све остале информације доступне су на истом сајту, где се врши и пријава за стипендије.