Почетна / Вести насловна страна / СпортФОН најбољи на турниру у Валенсији

СпортФОН најбољи на турниру у Валенсији

Студенти Факултета организационих наука Универзитета у Београду су генерални победници међународног турнира EuroValencia 2016, који је одржан од 21. до 24. априла у Шпанији. Турнир је окупио око 1000 учесника са 35 различитих универзитета и бизнис школа из Европе, Азије и Северне Америке.

Након неизвесних борби током мечева, екипе ФОН-а успеле су и ове године да освоје највећи број медаља што их је прогласило генералним победником турнира. Ове године пут Шпаније кренуло је укупно седам екипа и од тога освојили 6 медаља. Најбоља је била чирлидинг екипа која је освојила златну медаљу, сребрне медаље освојиле су фудбалска екипа, женска одбојкашка екипа, тенисерка и пливач. Треће место припало је одбојкашима.

Valensija FON1

Велику подршку студентским екипама пружила је компанија Sport Vision у чијој опреми су наступили ови сјајни момци и девојке.

Поред такмичарског дела, студенти су имали слободног времена да обиђу многе знаменитости у Валенсији и да уживају у прелепом граду на обали Шпаније.