Почетна / Студенти / Актуелности / Округли сто „еИдентитети – како се заштити“

Округли сто „еИдентитети – како се заштити“

Као одговор на изазове које коришћење Интернета данас намеће студенти Факултета организационих наука организују Округли сто еИдентитети – како се заштити дана 19. маја 2016. године од 14 до 16 часова у амфитеатру 015.

Крађа идентитета на Интернету при давању података трећим лицима, односно фишингом, преузимањем података преко лажних сајтова за online куповину или реверсним инжењерингом су облици који у последњој деценији, у свету и код нас, све више узимају маха. Друштвене мреже на којима се већина корисника осећа сигурно доводи до остављања све већег броја података о личности које је лако злоупотребити. Студенти Правног факултета, Електротехничког факултета, Факултета безбедности, заједно са студентима Факултета организационих наука дискутоваће о начинима злоупотребе података које могу довести до крађе идентитета, последицама, њеном спречавању и начинима заштите.

Позивамо вас да активним учешћем у панел дискусији, након излагања представника других факултета, дате свој допринос и понудите одговоре на нека од бројних питања која се отварају у ери Интернет комуникације.