Почетна / Вести насловна страна / Студенти ФОН-а генерални победници у Мадриду

Студенти ФОН-а генерални победници у Мадриду

Студенти Факултета организационих наука Универзитета у Београду су успели да четврти пут заредом буду генерални победници међународног спортског турнира ЕуроМадрид 2016, који је одржан 18. и 19. новембра у Шпанији. Турнир је окупио око 1000 учесника са више од 40 универзитета широм света.

img_0521

Након неизвесних борби током мечева, екипе ФОН-а успеле су и ове године да освоје највећи број медаља што им је обезбедило пехар генералног победника. На пут је кренуло укупно осам екипа и две тенисерке, а освојили су 6 медаља. Злато су освојили кошаркаши,одбојкаши и тенисерка, сребрне медаље припале су кошаркашицама, одбојкашицама и тенисерки.

Студенти ФОН-а имали су мотив више, јер је полуфиналне и финалне мечеве из првог реда пратио Њ.Е.г. Данко Прокић, амбасадор Републике Србије у Краљевини Шпанији, који је организовао пријем у резиденцији за делегацију коју су чинили запослени Факултета.

img_0618