Почетна / Вести насловна страна / Студенти ФОН-а освојили прво место на Интернационалном такмичењу у управљању пројектима “International Project Management Championship 2017”

Студенти Факултета организационих наука: Ања Спасојевић, Милош Милосављевић, Немања Јевтић и Велизар Стефановић, освојили су прво место на Интернационалном такмичењу у управљању пројектима “International Project Management Championship 2017”.

Финале интернационалног такмичења одржано је на Брионима, у Хрватској, од 9. до 11. јуна 2017. године. Такмичење је организовано од стране водеће професионалне асоцијације за управљање пројектима-International Project Management Association (IPMA), која окупља преко 60 земаља чланица широм света. Поред тима из Србије, у финалу интернационалног такмичења, учествовали су тимови из Финске, Немачке, Литваније, Хрватске, Италије и Шпаније. Тимови су своја знања и вештине приказали кроз симулацију управљања реалним пројектима, Kinshasa, коришћењем агилног приступа. Симулацију је обезбедила компанија Open Management Education Center (OMEC).

18953517_1418559811542981_6009759525647089911_o

Победнички тим су припремали наставници и сарадници који учествују у раду Центра за управљање пројектима, Факултета организационих наука. Друго место освојио је тим из Шпаније, док је треће место припало тиму из Италије.

20170610_213836

Захваљујемо се руководству Факултета организационих наука, посебно проф. др Милији Сукновићу, декану, као и проф. др Милану Мартићу, председнику Савета, на подршци. Такође, захваљујемо се компанији Концерн Бамби а.д, која је својом подршком омогућила одлазак студентског тима на интернационално такмичење.

Честитамо колегама на оствареном резултату!