Почетна / Вести насловна страна / ФОН у финалу престижног светског такмичења

ФОН у финалу престижног светског такмичења

Студенти Факултета организационих наука пласирали су се у финале светског такмичења INFORMS OR & Analytics Student Team Competition које организује водећа међународна асоциација за Операциона истраживања и пословну аналитику – INFORMS. Чланове тима чине: Андријана Бачевић, Немања Вилимоновић, Игор Дабић – студенти мастер студија студијског програма Пословна аналитика, Јаков Петровић – студент мастер студија студијског програма Информациони системи и технологије и Дарко Дамњановић – студент IV године основних студија смера Операциони менаџмент.

Студенти су решавали реалан проблем који је задала компанија Principal®, а односи се на оптимизацију портфолија над подацима великих димензија. Спонзори такмичења су, поред компаније Principal®, и најпознатији светски произвођачи софтвера из области оптимизације.

Од 170 пријављених екипа из целог света, 28 екипа је успело да испуни све задате захтеве. Након два круга оцењивања, рецензенти из реда истраживача, универзитетских професора, чланова INFORMS и представника компаније Principal® су изабрали осам финалиста међу којима је и екипа студената Факултета организационих наука. Финале такмичења се одржава на конференцији INFORMS Conference on Business Analytics and Operations Research у Балтимору, Мериленд, САД, од 15. до 17. априла 2018. године.

Ментори тима су чланови Лабораторије за операциона истраживања „Јован Петрић“: проф. др Драгана Макајић-Николић, проф. др Марија Кузмановић и проф. др Гордана Савић, као и Душан Џамић члан Лабораторије за Математику, Факултета организационих наука.