Почетна / Вести насловна страна / Студенти ФОН-а освојили лигу у Е – спорту

Студенти ФОН-а освојили лигу у Е – спорту

У организацији Спортског удружења Универзитета у Београду, Е-ФРАГ-а и Савеза студената Београда, а под покровитељством компаније ASUS организована је еСпортс лига Универзитета у Београду (ЕЛУБ). У првој сезони студенти су се такмичили у две игре – Counter-Strike: Global Offensive (CS:GО) и Dota 2. Почевши од новембра наредна четири месеца, сваког викенда, у Е-FRAG-овој гејминг арени тимови са разних факултета су се трудили да се изборе за велико финале, које је организовано 1. јуна у Установи културе Студентски град, и освоје награду “Гејминг соба за најбољи факултет”.

У првој сезони ЕЛУБ-а учествовало је 39 тимова са факултета Универзитета у Београду.

Наш факултет су представљала по два тима у обе игре, тимови у DOTA 2 су заустављени у четвртфиналу и полуфиналу док у игри CS:GО један тим је испао у четвртфиналу, а други је постао шампион! У укупном збиру, захваљујући добром пласману свих наших екипа, ФОН је проглашен генералним победник и као такав је ушао у историју као први освајач студентске лиге у Е-спорту у овом делу Европе!

gejming

Kао награду осим пехара и медаља за најбољег, наш факултет је освојио и Гејминг собу, коју дарује генерални спонзор ASUS, а која ће бити имплементирана у некој од просторија на нашем факултету.