Почетна / Вести насловна страна / Годишња награда за др Александра Ракићевића од стране Математичког института САНУ

Александар Ракићевић, доцент на Катедри за управљање системима, награђен је „Годишњом наградом Математичког института Српске академије наука и уметности у области рачунарства за студенте докторских студија“ за 2020. годину.

Награде и похвале Математичког института САНУ се додељују у области математике и механике и у области рачунарства за најбоље докторске, мастер и дипломске радове. Међу дисертацијама из целе Србије, докторски рад Александра Ракићевића „Адаптивни фази систем за алгоритамско трговање: интерполативни Булов приступ“ је ушао у ужи избор, а након презентације пред Комисијом и изабран као један од три најбоља у области рачунарства. Дисертација је плод вишегодишњег рада под менторством проф. др Братислава Петровића, и бави се развојем интерполативног Буловог приступа фази моделовању, анализи података и управљању, као и његовом применом у домену алгоритамског трговања на финансијским тржиштима.