Почетна / Студенти / Актуелности / Истраживачко-развојни центар је успешно реализовао први SysAdmin пројекат

Истраживачко-развојни центар је успешно реализовао први SysAdmin пројекат

Истраживачко-развојни центар је у сарадњи са Рачунским центром успешно реализовао SysAdmin пројекат, праксу за студенте Факултета организационих наука, а поводом упознавања са радом и пословима у системској администрацији.

Практиканти су по први пут упознали администрацију система, “спашавали” податке са хард диска, даљински контролисали своје андроид и windows уређаје, инсталирали различите оперативне системе, администрирали мрежу, имали прилику да се упознају са радом сервер сале и активно учествују у многим другим операцијама.

Током пројекта студенти су радили уз индивидуалну посвећеност ментора из РЦ, те су тако велики допринос реализацији пројекта дале колеге, Дејан Марковски, Иван Алексић, Горан Милитаров, Александар Kорошевски, Марко Пепић и Никола Марјановић.

Студенткиња треће године, Ивана Петронијевић, са смера Менаџемнт, истакла је да је овај пројекат за њу био велико искуство и да јој је омогућио да стекне основна познавања хардвера и софтвера.

Са друге стране, остале колеге са смера ИТ, поред свог широког предзнања имали су могућност да се суоче са изазовима у реалном окружењу и да ефикасно и ефективно одговоре на њих.

Једна од практиканткиња са смера за ИТ, Ивана Велимировић, нагласила је да је поред суочавања са реалним изазовима, велика предност овог пројекта што су учесници имали готово индивидуалан приступ и стекли неке додатне вештине којима ће моћи да се издвоје од конкуренције на свом будућем каријерном путу.
hardver-projekat-2