Почетна / Студенти / Актуелности / BAYHOST стипендије за студирање у Баварској

BAYHOST стипендије за студирање у Баварској

bayhost-naslovna-fotografija

Слободна Држава Баварска отворила је пријаве за свој једногодишњи програм стипендирања студената из Централне, Источне и Југоисточне Европе за академску 2023/24. годину преко BAYHOST / BTHA програма. Право на пријаву имају дипломци из Бугарске, Хрватске, Чешке, Мађарске, Пољске, Румуније, Русије, Србије, Словачке и Украјине.

Стипендије су намењене финансирању постдипломских студија (тј. мастер програма) и докторских наука на баварским високошколским установама. Годишње стипендије се могу обновити два пута у периоду од 3 године. Стипендија износи 861€ месечно. Такође, може се финансирати и једногодишњи студијски боравак у Баварској који се третира као део доктората у матичној држави.

Сва документација мора бити достављена онлајн, а крајњи рок за први круг пријава је 1. децембар 2022. године.

За више информација посетите вебсајт BAYHOST стипендија.

bayhost-dodatne-informacije