Почетна / Конкурси / Одлука о расписивању конкурса за доделу награда Миливоја Јовановића и Луке Ћеловића

Расписује се Конкурс за доделу педесет стипендија студентима Универзитета у Београду, на акредитованим студијским програмима из области правних и економских наука, а које припадају пољу друштвено-хуманистичких наука, за школску 2022/2023. годину.

На Конкурс се могу пријавити студенти уписани први пут у текућој школској години на основне или интегрисане академске студије Универзитета у Београду, чије се школовање у школској 2022/2023. години финансира из буџета Републике Србије и који нису губили ниједну годину током студија, уз максималну ефикасност током студирања.

Критеријуми за утврђивање редоследа су:

1)  просечна оцена свих положених испита из претходних година студија: најмање 8,50 (од 8,5 до 10 бодова)

2) ефикасност студирања, која се мери бројем укупно остварених ЕСПБ бодова током студирања.

Број бодова за рангирање студената утврдиће се према следећој формули:

Б = О + Бос / Бук + 0,0075 x Бос, где је: О – просечна оцена свих положених испита до текуће године студија, Бос – број остварених ЕСПБ бодова до текуће године студија и Бук – укупан број ЕСПБ бодова на студијском програму.

Студенти који су корисници других стипендија или сличног облика давања из буџета Републике Србије (изузев кредита) или из средстава универзитетских задужбина и фондација, немају право на стипендију Задужбине Миливоја Јовановића и Луке Ћеловића.

Стипендија се додељује за временски период од десет месеци у месечном нето износу од 12.000,00 (словима: дванаестхиљада) динара.

Потребна документација и инструкције:

Уверење,

Пријава,

Уговор о стипендирању.

Више детаља доступно овде.