Почетна / Студије / Мастер студије / Вести / Вести мастер студије / Успешно завршен други циклус “Expert2Mentors” тренинг програма за унапређења стартап менторских вештина наставника

У периоду од 12. маја до 2. јуна 2023. године, организован је други циклус “Expert2Mentors” тренинг програма за наставнике и сараднике шест факултета Универзитета у Београду, који је имао за циљ унапређење менторских вештина за рад са студентским стартап тимовима. Тренинг програм део је пројекта “Предузми идеју” који ФОН реализује са Иницијативом Дигитална Србија и партнерским организацијама из стартап екосистема, а уз подршку USAID-а.

Други циклус “Expert2Mentors” програма организован је за 26 наставника и сарадника са Електротехничког факултета, Пољопривредног факултета, Технолошко-металуршког факултета, Фармацеутског факултета, Факултета ветеринарске медицине и Факултета организационих наука. Кроз четири експертске сесије и осам тематских целина, са наставницима су радили експерати из домаћег и страних стартап екосистема, међу којима су Лазар Стојковић, Бојан Попић, Михајло Попеску, Ђорђе Филиповић, Адам Ковач, Никола Марковић, Дане Атанасковић и Катарина Павловић. Посебан сегмент овогодишњег “Expert2Mentors” тренинг програма били су заједнички радни доручци наставника на којима су дељена искуства из досадашњег менторског рада наставника са студентским стартап тимовима.

3 2

“Expert2Mentors” тренинг програм представља иницијални корак ка успостављању академске менторске заједнице и координисаног менторског рада са мултидисциплинарним студентским стартап тимовима. У наставку “Предузми идеју” пројектних активности биће организован нови (трећи) циклус “Route2Launch” стартап менторског програма за студентске тимове са Универзитета у Београду у оквиру којег ће наставници имати могућност да примене новостечена менторска знања и вештине.

Пројекат “Предузми идеју” има за циљ развој предузетничке свести међу младима, а ФОН је задужен за имплементацију пројектних активности које се односе на унапређење менторских капацитета наставног особља, мапирање и промоцију постојећих предузетничких иницијатива и иновација на факултетима, као и истраживање и анализу студија случаја из домаћег стартап екосистема.

4

Више информација о пројекту “Предузми идеју” може се добити путем званичног сајта пројекта www.preduzmi.rs, а информације о пројектним активностима ФОН-а путем мејла preduzmiideju@fon.bg.ac.rs