Почетна / Вести докторске студије / Посета студената Институту за молекуларну генетику и генетичко инжењерство

Посета студената Институту за молекуларну генетику и генетичко инжењерство

poseta-imggi-story-2

Центар за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Београду организује посету Институту за молекуларну генетику и генетичко инжењерство (ИМГГИ)  Универзитета у Београду  у уторак, 17. октобра 2023. године у периоду од 11 до 14 часова.

Позивају се студенти Биолошког, Медицинског, Факултета ветеринарске медицине, Фармацеутског, Технолошко- металуршког,  Хемијског, Факултета за физичку хемију, Пољопривредног, Факултета организационих наука, Електротехничког , Економског и Математичког факултета да узму учешће у посети и од стручањака сазнају више о каријери у области молекуларне генетике, биомедицине, биотехнологије и биоинформатике.

Посетом је предвиђен обилазак  просторија ИМГГИ и разговор са запосленима који ће студентима предочити могућности за стицање радног искуства и развој каријере у лабораторијама и центрима Института. Учесници у посети обићиће неке од лабораторија и центара  (У саставу ИМГГИ се између осталог налазе  лабораторија за молекуларну биомедицину, молекуларну биологију, хуману молекуларну генетику, молекуларну генетику и екологију микроорганизама, молекуларну микробиологију, молекуларну биологију биљака , биобанка, центар за индустријску биотехнологију итд.).

Пријава је отворена до уторка, 10. октобра 2023. године попуњавањем формулара на линку: http://skr.rs/IMGGI

Број учесника је ограничен, а предност ће имати студенти завршних година студија.  Сви пријављени ће бити благовремено обавештени о статусу пријаве.

Посета ИМГГИ реализује се у оквиру програма „Сазнајте из прве руке“, а организована је како би се студентима Универзитета у Београду омогућило да у директном контакту са запосленима стекну нова знања о функционисању савременог тржишта рада.

Институт за молекуларну генетику и генетичко инжењерство (ИМГГИ) Универзитета у Београду  је водећа српска истраживачка институција у области молекуларне генетике која запошљава 140 научника ангажованих на пројектима у областима хумане, биљне и молекуларне генетике микроорганизама. Поред фундаменталних истраживања, један део својих активности ИМГГИ реализује кроз биотехнолошке, комерцијалне аспекте у хуманој и ветеринарској медицине, пољопривреди, производњи хране и у фармацеутској индустрији.