Почетна / Вести насловна страна / Еразмус Дан на Факултету организационих наука

Еразмус Дан на Факултету организационих наука

Глобалну прославу Еразмус+ програма која се традиционално одржава сваке године у октобру под називом #ErasmusDays, Факултет организационих наука обележава кроз догађај #ErasmusDays: My Erasmus+ experience, који ће бити одржан у среду, 11. октобра 2023. године од 12.00 до 13.30 часова у читаоници (у новој згради Факултета).

Догађај је намењен студентима који желе да се информишу о Еразмус+ мобилностима и чују искуства студената који су провели један семестар на неком од следећих универзитета: Université Catholique de Lille, Prague University of Economics and Business, Vienna University of Technology (TU Wien), University of Helsinki. Такође, учесници догађаја ће бити страни студенти који су на размени на Факултету организационих наука и који ће представити своје универзитете: Institut National Polytechnique De Toulouse (Toulouse INP), Université Paris-Est Créteil Val de Marne (UPEC), University of Zagreb – Faculty of Organization and Informatics (FOI) и University of Florida.

У претходних шест година, корисници програма Еразмус+ претворили су Еразмус дане у догађај који приказује њихова европска искуства и окупља све групе заинтересованих страна: ученике, наставнике, родитеље, удружења, локалне изабране представнике, новинаре, итд. Еразмус дани су покренути 2017. године од стране Француске националне агенције Еразмус+ и демонстрирају снагу мреже на пет континената, како у урбаним тако и у руралним подручјима. Прошле године је одржано укупно 6.295 догађаја у 58 земаља у знак обележавања шестог издања.